18 Şubat 2019 Pazartesi

Ortaya karışık günü-Şubat

Bu aralar yine bir garip her şey.
Zaman yine; ya çok bol, ya çok darmış gibi. İşler güçler birbirine girdi haliyle. Elimi kolumu kıpırdatmak istemediğim günler olduğu gibi kafam kazan olana dek çalıştığım günler de var.
Sabahları uyanmakta aşırı zorlanıyorum. Hâlbuki fark ettiniz mi uyandığımız vakitler artık kör karanlık değil?  Eve dönene kadar da yatsı vakti olmuyor. İşten çıktığımda havanın tam olarak kararmamış olması benim açımdan inanılmaz önemli. Şöyle ki; “bu geri zekalı yerde ömrümüzü çürütüyoruz! Akşama kadar gezegeni mi kurtardık ne halt ettik de bu saate kadar mesai yaptık! Ben bile bunaldım o çocuk evde bizi beklerken bunalmadı mı!...” diye uzayan iç bağırmalarım susuyor. Yine yorgunum ama olsun, karanlık yok ya mutsuz değilim. Bunlar hep bahar habercisi, Ankara’da dehşetli soğuklar gelip gelip gitse de aldırmıyorum, seviniyorum kışın sonu göründü diye.

Haftaya ilk kez yavrudan ayrı kalacağım. 2 günlük bir yurt dışı görevim var,  3. Gece sabaha karşı dönmüş olacağım. Daha önce hiç ayrı uyumadık. Yalan yok epey huzursuzum. Bir yandan babası ile kalabilir neredeyse 3 yaş oldu diyor bir yandan da Allahımmmmmm napıcam diye höykürmek istiyorum. Hayır denmez miydi bu göreve? Denirdi elbet, ama erkek egemen çalışma ortamlarında var olmaya çalışan tüm kadınların bileceği üzere, bunu sizin karşınıza çıkacak her ilerleme fırsatında “onun çocuğu var, o olmaz” diyerek kullanırlar. Hoş, zaten kullandılar da daha önce, bu kez o fırsatı vermek istemedim. Çünkü işle ilgili minik umutlarım var, çok istediğim bir değişiklik için nefesimi tuttum bekliyorum. Ama işlemler o kadar çok dış koşula bağlı ki, sonradan üzülmeyim diye kendime bile söylemiyorum ne kadar istediğimi…

Bu aralar çikolataya dadandım bir de… Nedenini bilmiyorum. O da bahardandır belki. Bahar oldu hala eve taşınamadık, teslimatı yapamadılar diye düşündükçe gidip siteyi ateşe veresim geliyor ama o da olsun… O kadar cinnet her Türk insanında olur bence.

Son olarak bir de kreş konusu var. Gerçekten sorun ama bu. Mesela şöyle açıklayım; arabaya binmiş işe giderken bu konuşmaya başlayan ebeveynlerin boğazları yırtılırcasına birbirlerine bağırarak tartıştıkları bir konu. Niye bu kadar tartışıyorlar derseniz ben hiç bilmiyorum, tartışan arkadaşlara sorun, 11 senedir birlikteyiz hiçbir şey için böyle bağırmadık birbirimize… demek isterdim. Fakat tabii ki de o manyaklar biziz. Niye bu kadar delirdiniz sorusunun cevabını ise gerçekten bilmiyorum. Kreşlerin kolej parası kadar etmesi, bizde şu an o paranın olmaması, benim aşırı detaycılığım kocamın genel rahatlığı, bu konudaki sabit fikirlerimiz buna neden olmuş olabilir. Yine de temel sorun ne yapacağımızı gerçekten bilememek gibi geliyor bana.

İşte bu düğümler hep peş peşe geldi bu aralar.

Hepsine hayırlısı diyelim o zaman.4 yorum:

 1. Rabbim kolaylıklar versin inşallah canım benim dilerim herşey gönlünce olur sevgiler 😊🌸

  YanıtlaSil
 2. Hmmm, bahar yorgunluğu ve belirsizlikler, deli eder adamı. benim de başımda. dün hönküre hönküre ağlıyordum..
  Seyahate git, pişman kalmayacaksın, yavruya gayet güzel bakarlar hem de bağları güçlenir gelince yavru seni ittirir falan aldırma sağlıklı olan o, çok hoş bi deneyim :D Hem de çocuksuz 2 gün ya, tele uçak yolculuğu çocuksuz??? Lüks, sakın tepme :D İyi yolculuklar..
  Kreş konusu burda da sorunlu çünkü yer yok :))) Bulduğuna giriyorsun. Allahtan "kardeş kontenjanı" diye birşey var da ikincide kafamız rahat. Bence kreşte en önemli kriter şu: eve yakınlık, sıcak his :) Satranç kodlama cart curt Türkiye'de çok önemliymiş gibi ama burdaki çocuklar gayet oyun, koşturma ve başarısız da olmuyorlar hayatta.. O nedenle eve yakınlık ve sana verdikleri sıcak his, gerisini salla derim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen bir yandan da 3 yillik aranin ardindan ilk kez yer cekimsiz bir özgürlük yasaayacagim gibi geliyor ;)

   Ahh Ceren yaa, umrumda değil benim de kodlama vs. Ingilizce arti fransizca egitimimiz var diye reklam yapan kresler var...
   Tek istediğim öğretmeni iyi olsun, sinif cok kalabalik olmasin, bahcede bol oynasinlar ve saglikli seyler yedirsinler... Ama illa ki bi tarafta bi abukluk bi fiyat dengesizligi bisey bisey bisey var!
   Insallah bi ortada bulusacak icimize sinecek bi yer buluruz...

   Sil

Öcü!

İnsanların neden birbirine “öcü” gibi baktığını anlamakta zorlanıyorum. Ben de sıradan bir insan olarak bazı şeylere şaşırmaya, tanıma...